زیبایی و کاربرد عینک

کاربرد و زیبایی عینک

فکر می‌کنم آن موقع‌ها، کت‌ومن [زن گربه‌ای] عینک خیلی جالب و باحالی داشت که در سری فیلم‌های بتمن در تلویزیون پخش می‌شد. و من می‌خواستم مثل او باحال باشم. فکرش را هم نمی‌کردم که عینک واقعا یک وسیله پزشکی است.

وقتی پرتو‌‌های نور از سطح جسمی بازتاب داده شوند و از راه قرنیه وارد چشم ‌شوند. شبکیه این نور را به پیام‌های عصبی تبدیل می‌کند که به مغز فرستاده می‌شوند که این پیام‌ها را تفسیر می‌کند و امکان درک آنچه که می‌بینید را به شما می‌دهد. عینک به شما کمک می‌کند تا ببینید.

تاریخچه:

اولین نمونه‌‌ از وسیله‌ی محافظت از چشم در ۴٫۰۰۰ سال پیش یافت شده. تمدن‌هایی که لازم بود به آب‌وهوای برفی عادت کنند، محافظ چشم را ساختند که از جنس استخوان و پوست حیوانات بودند. آن‌ها شیار‌های کوچکی داشتند که از بین آن می‌شد دید. اما لنزی در کار نبود.

اولین وسیله‌ی کمک بینایی، گوی ذره‌بین نام داشت و بیش از ۱٫۰۰۰سال پیش اختراع شد. دقیقا مشخص نیست که چه کسی اولین بار عینک را اختراع کرده. اما بسیاری از مردم آن را به ایتالیایی‌ها نسبت داده‌اند. اولین نسخه‌ از عینک‌ها، عینک‌های پرچی نام‌ داشتند. که دو ذره‌بین بودند که به‌هم پرچ شده بودند. در روی بینی.

زیبایی و کاربرد عینک

زیبایی و کاربرد عینک

طراحی امروزی:

مدتی طول کشید که عینک‌ها به آن طرح ایده‌آل برسند. عینک‌های امروزی دو قاب لنز دارند که لنز اصلاحی را نگه‌ می‌دارند، یک پل که دو لبه را به‌ همدیگر وصل می‌کند، دسته‌ی عینک که پشت گوش می‌روند، لولا‌هایی که دسته را به فریم متصل می‌کند، و در بعضی از عینک‌ها، یک جفت قطعه‌ی گوشی برای راحتی بیشتر برای پشت گوش.

در فرهنگ آمریکایی، سینمای قرن ۲۰ به معروفیت عینک کمک کرد. مردم بازیگران جذاب زن و مرد را می‌دیدند که با به چشم زدن عینک، شخصیت جدیدی پیدا می‌کردند. گاهی اوقات، عینک‌ها توسط فردی که آن را به‌ چشم می‌زد، معروف می‌شدند. و بعدها، آن خصیصه‌ی شخصیتی روی خود وسیله پیاده می‌شد.

عینک‌های خلبانی که شخصیتی آینده‌نگر، و ماجراجو را نشان می‌داد. عینک‌هایی با فریم‌های ضخیم نشان‌دهنده‌ی هوش یا درس‌خوانی بود. عینک‌های ویفرر نشان‌دهنده‌‌ی نوعی پانک سنگین بود. یاغی،عجیب و غریب.

این متن خلاصه‌ای از صحبت‌های دبی میلمن است. پیشنهاد میکنم ویدُئو کامل را هم ببینید.

عینک در میان هزاران چیز دیگر به حد بالایی از جلب توجه رسیده است. شاید بهتر باشد بقیه چیزهایی هم که از آنها استفاده میکنیم و روزی اختراع شده اند هم مانند عینک مورد توجه قرار بگیرند تا بتوانیم به جامعه بشری خودمان کمک بیشتری کنیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.