تیشرتهای رنگی

رنگ لباس رفتار ما را عوض می‌کند؟

آیا می‌دانید تحقیقات نشان داده اثر رنگ‌ها بر رفتار افراد مشابه هستند؟ به عنوان مثال رنگ آبی همیشه برای ما یادآور آرامش و ثبات است. زیرا رنگ آبی تداعی‌کننده‌ی آسمان و دریاست.

اگرچه شخصیت شما در ترجیح و انتخاب رنگ در پوشش یا رنگ آمیزی دیوارهای خانه‌‌تان تاثیرگذار است و ممکن است در اثر تجربه‌های زیستی شما تغییر کند اما تحقیقات نشان داده که رنگ‌ها حتی بر عواملی مانند فشار خون، ضربان قلب و تنفس مخاطبین نقشی ثابت و موثر دارند. مثلن رنگ زرد نشان دهنده‌ی جوانی، خوشحالی و مثبت اندیشی است. از این رو رنگ‌ها نه تنها در پوشش بلکه در کل زندگی، بسیار تعیین کننده هستند. به عنوان مثال در نظر بگیرید که پیام‌های هشدار با رنگ سبز اعلام می‌شد! آیا هشدار با رنگ سبز جدی گرفته می‌شد؟ آیا کیت کت با رنگ سبز در نظر شما شیرین است؟ آیا آب استخری با رنگ قرمز برای شما سرد جلوه می‌کند؟ جالب است بدانید رنگ‌ها حتی می‌توانند بر تصمیم‌گیری‌های شما تاثیرگذار باشند! و حتی برای درمان نیز رنگ‌ها به کار گرفته می‌شوند.

رنگ در لباس می‌تواند بر اساس حال فعلی شما، یا احساسی که می‌خواهید در آینده داشته باشید و یا محلی که قرار است حاضر شوید دسته بندی شود. فرهنگ جامعه نیز می تواند تعیین کننده‌ی رنگی که باید در مراسم یا محلی خاص بپوشید تاثیرگذار باشد. واضح است که رنگ و طرح لباس شما برای دیگران حامل پیام‌های زیادی است.

بیایید چند نمونه از رنگ‌های مناسب پوشش را با هم مرور ‌کنیم.

بهترین رنگ‌ها برای پوشیدن لباس در محل کار:

سبز: سبز می‌تواند پیام‌آور صلح، هارمونی و روحیه بخشی به خود و سایر همکاران در محل کار باشد. سبز گزینه خوبی برای کسانی است که طی روز با کامپیوتر سر و کار دارند.

آبی: نماد خردورزی، آرامش و صداقت در محل کار است. پیشنهاد می‌شود در محل کار با استرس و تنش زیاد از آبی در پوشش بیشتر استفاده شود.

قهوه‌ای: با اینکه رنگ مردانه‌ای به نظر می‌رسد اما طیف شکلاتی آن برای بانوان نیز زیباست. اعتبار و استواری از نشانه های این رنگ است.

سیاه: جدیت، قدرت و ثبات را نشان می‌دهد. بهتر است با رنگ‌هایی مانند سبز تعدیل شود تا میزان کنترل‌گری شما را لو ندهد!

رنگ‌هایی که برای محل کار توصیه نمی‌شود:

خاکستری: شما را منفعل و بدون انرژی نشان می‌دهد. بهتر است با رنگ‌های دیگر و روشن‌تر ست کنید تا اثر آن خنثی شود.

قرمز: خودتان به راحتی می‌توانید حدس بزنید که رنگ قرمز متابولیسم و ضربان قلب را بالا برده و منجر به اعلام تخاصم یا استرس بیشتر خواهد شد. اگرچه طیف‌هایی از آن که روشن‌تر است می‌تواند علاوه بر زیبایی اثر خشونت بار کمتری از رنگ قرمز را نشان دهد.

زرد: اگرچه سرشار از شادی و انرژی بخشی است اما می‌تواند حامل پیام نداشتن ثبات و نظم در کار باشد.

تیشرت زرد خدا با من است

برای رفتن به قرار چه رنگی بپوشیم؟

خانم ها با رنگ قرمز می‌توانند انرژی و احساس زیاد خود را در یک قرار عاشقانه نشان دهند. آقایان می‌توانند با پوشیدن رنگ آبی مردی با ثبات و تکیه‌گاهی امن جلوه کنند.

برای بیرون رفتن چه رنگی مناسب‌تر است؟

نارنجی. تحقیقات نشان داده رنگِ نارنجیِ تیشرت و هودی شما اکسیژن بیشتری به مغز همراهان شما می‌رساند و آن‌ها را خوشحال‌تر و باانگیز‌ه‌تر می‌کند. انرژی بیشتری در شما ایجاد و ذهن‌ها را فعال‌تر می‌کند.

اثر سفید در لباس

یک گزینه‌ی امن و مناسب برای پوشیدن لباس که حامل پیام پاکی و کمال است. برای روسری و تیشرت همیشه گزینه‌ی خوبی است. اما به یاد داشته باشید برای محل کار می‌تواند نداشتن اعتماد به نفس درکار و نداشتن شور و شوق را نمایان کند.

 

منابع: Scienceofpeople . NeurofiedFrontiersinSixtyandme

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.